Iphone'Da Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır ?

Sadiye

Global Mod
Global Mod
** iPhone'da Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır?

iPhone'unuzda ekran video kaydı yapmak oldukça kullanışlı bir özelliktir. Birçok kişi bu özelliği özellikle eğitim, oyun oynama veya teknik destek amaçları için kullanır. İşte iPhone'da ekran video kaydı yapmanın adımları:

**1. Ekran Kayıt Kontrol Merkezi'ni Açın:**

iPhone'unuzun kontrol merkezine hızlıca erişebilirsiniz. Ekranın altından yukarı doğru kaydırarak kontrol merkezini açın.

**2. Ekran Kayıt Butonuna Dokunun:**

Kontrol merkezinde, ekran kaydı butonunu bulun. Genellikle kaydı başlatmak için bir başlık gibi görünen bir simgedir. Bu simgeye dokunarak ekran kaydını başlatın.

**3. İzin Verin:**

İlk kez ekran kaydı yaparken, iPhone'unuz size ekran kaydı için izin vermenizi isteyebilir. İzin vermek için ekrandaki talimatları takip edin.

**4. Kaydı Başlatın:**

Ekran kaydı butonuna dokunduktan sonra, ekranınızın üst kısmında bir geri sayım başlayacaktır. Bu geri sayım işlemi, ekran kaydının ne zaman başlayacağını size bildirir.

**5. İstediğiniz İşlemi Gerçekleştirin:**

Kayıt başladıktan sonra, istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ekranda gezinebilir, uygulamaları açabilir veya oyun oynayabilirsiniz.

**6. Kaydı Bitirin ve Kaydedin:**

Ekran kaydını bitirmek için, ekranın üst kısmında bir kayıt çubuğu görünecektir. Bu çubuğa dokunarak kaydı durdurabilirsiniz. Ardından, kaydı kaydetmek için telefonunuz size bir onay mesajı gönderecektir.

**Sonuç:**

iPhone'da ekran video kaydı yapmak oldukça kolaydır ve birkaç adımda halledebilirsiniz. Bu özellik, eğitim amaçları için öğrenciler ve öğretmenler, oyunseverler veya teknik destek uzmanları için oldukça faydalıdır. Ancak, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya ekran kaydı yapmakta zorlanıyorsanız, Apple Destek veya iPhone uzmanlarından yardım almanız önemlidir. Onlar size sorununuzu çözmenizde yardımcı olacaklardır.